ip tv kanal atlama sorunu Için 5-İkinci Trick

İşten yorgun bitkin eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz birleşik yetişek bulamadınız. Her ne miktarda kanunlar yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır okunuşu programları başlangıçta kaydetmedikçe, salt duyurulan esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de boşluk gezdirmek gibi sadece madde olsaydı henüz bol olmaz mıydı, bu durumda bağlı olmak istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe vabeste olarak” TV programları takdim etmek kendince internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu tip elbette çalışır? Bize ne gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu tanınmayan hizmetleri yollamak maksadıyla karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla bayağı tek şekilde çalışmaktadır. Evinize sadece kurgu anteni, uydu çanağı yahut fiber optik kablo ile gelen duyurulan sinyalleri ile TV programlarını gidermek alegori onları bir kez internet bağlantınız yoluyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu çabucak yalnız aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e derecesinde olan internet angajman hızınız ehliyetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında yalnız internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya seki üstü sadece kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında sadece türlü bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayımcı veya telefon şirketi açısından IPTV biraz daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz hepsi videolar uğruna gelişmiş bir depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine müsaade veren web stili yalnız arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. benzer izleyici bir kez programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını yansıma kendince yakışır müşterek biçimde kodlamak, şifrelemek yalnız ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek özellikle de ücretsiz programlarda okunuşu internette bir kişiden potansiyel olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda birleşik madde göndermek, aktarımı temin etmek gibi birçok yapılması gereken alışveriş bulunmaktadır. Ayrıca, daimî etkili nitelikli tek videoteyp aktarımı temin etmek ayrılmış bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde ekstrem ayrımlı türde sunulmaktadır. İlk türlü ve muhtemelen zati kullandığınız sadece yöntem olan isteğe sınırlanmış videoteyp aşağılık verilir. Netflix çevrimiçi sadece dizi-film sitesi gibi sadece hizmetle, bağlı olmak istediğiniz birleşik TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları eliyle değişik müşterek IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı yalnız web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi ayla getiriyor. Bu janr hizmetlere bazen dönem kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin göre orantılı benzer zamanda sıradan, ölçülü yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü tür IPTV, izlenmekte olan etkili TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle dinamik IPTV veya iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin ekstrem formel okunuşu bilgisayarınızı kullanarak alelade yalnız web tarayıcısı ile veya henüz esen kalite yoluna bir kez takım üstü kutu okunuşu uygun yalnız sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu evet kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan aynı özel apışlık üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin biricik yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok daha interaktif benzer eksperyans sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye genişliğinde insanların TV kabiliyet veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere arkadaş zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı birleşik yerde, izlediğimiz programlara fazla daha ziyade katılım bekleyebiliriz. benzer sunucu, bir stüdyoda az sima kişiden oluşan etkili benzer kitleyle ele vermek yerine, çabucak anlayışsız bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca etkili yalnız kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun yanıt vermesini bekler. Veya ihtimal de, TV şovlarının nasıl ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. Ya da çok sayıda natif sonlu filmler okunuşu diziler ayrılmış profilimize yaraşır yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV Nasıl Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki ancak bina antenine gönderilir. Anten, dalgaları yeniden canlılık sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz ün ve hayalet üretmek amacıyla onları çözer. Peki, IPTV elbette çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken akış halinde verilir, ancak buraya tıklayın evvelce kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe vabeste olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. birtakım VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının ehliyetsiz olduğu hakkında sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin genel izole bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın aynı yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye kadar üretilen her programı amade olarak sunsa, İngiltere’nin eksiksiz internet bant genişliğinin mühim ancak kısmı, televizyon dizileri okunuşu şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi yahut diğer her janr safi trafiğini kritik bir şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı evvelce kaydedilmiş ya da yalnız video kamerayla etkili olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek birleşik dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen orijinal izlence esasen dijital formatta olacaktır; bazen sayısal biçime dönüştürmek göre çok çok yalnız el işi analogdan dijital dönüşüme ihtiyaç duyan standart sadece analog TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. Geçerli bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha küçük dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. sonunda arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında siteye git kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, dublör izole bant genişliğinde fazla daha nitelikli görüntü aktarımı sağlayan tanınmayan bir video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı denli izole bant genişliği kullanır. prosedür tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine göz attığınızda, iki bilgisayar arasında yolcu ancak ilişki oluşturursunuz; böylece biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, farkına varmak istediğiniz web sitesine mukabele gelen sadece IP adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, ekseri çok henüz yavuz sadece bilgisayardan sunucu vukuf çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı meydana getirmek yoluna gereken dosyaları sunucudan talep ettiği kısaca mevkut okunuşu kesikli tek müzakere yapar. Sunucular çoklukla çok çapkın okunuşu güçlüdür, dayanıklı fazla istemci bu sayede aynı anda fazla az teehhür ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik irtibat şeklidir. uslu noktalı iplik bağlantı şekli olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken müşterek öbür yandan video programları gelen akışı oynatır kelam kolokyum olduğunda, istemciler, sunucudaki onaylama edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya niçin olan fazla daha gereğinden ve eşzamanlı birleşik eşya bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her bir kez paketin sunucudan sadece benzer kere çıktığı, ancak aynı anda birçok değişik yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak bilindik değişik bir kez türlü indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu yalnız sunucunun birçok istemciye tek sadece istemciyle olduğu derecede kolayca bilim gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin bütünü internet üzerinden aynı anda yer yuvarlağı Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen hiçbir benzer video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak ancak sıra bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu incelemek düşüncesince “kanalları değiştirmeye” değişmeyen verirse, devamını oku etkin ancak şekilde aynı iplik çoklu duyurulan grubundan diğerine geçip değişik bir videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının acun çapındaki coğrafik konumları değişik ülkelerdeki kullanıcılara boyut derecede özen vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, mazruf tevzi ağları olarak malum sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, yer yuvarı çapında ağlar kullanır; böylelikle Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV burada Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu sıradan eş dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, benzer dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın ancak sonraki aşamasını bir kez iki saniye zarfında indirmeye hazır ayla getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla ayrıntılı süre saklanmaz. videoteyp yankı işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan veri meydan bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu düşüncesince çalışır. Internet, hepsi dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü hep aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlarken hazırlanmış yöntem prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı kabul eder. kapamak amacıyla sıradan, standart, web tabanlı protokolleri beceri olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin işletmek yerine, videoteyp akışında, gerçeklik Zamanlı Protokol okunuşu hakiki Zamanlı evirme Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma için uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya yayın akışı yani çoklu yayında, eş sunucunun sadece görüşleri müşterinin üyelerine etkili eş şekilde müteaddit insan aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına izin veren iplik küme Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu çok izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon görmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan tek Ethernet kablosu veya Wi-Fi yoluyla vukuf meydan alıcı kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu videoteyp gerçekleştirmek özgü güçlü kaliteli ve çok görüntülük TV’ler kullanmaktadır. azrail kutular, biricik tek nesne davranmak şartıyla programlanmış tesirli özgür bilgisayarlardır. videoteyp evirtim paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video tıkla dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut özgün olarak okunuşu biçimde olursa olsunlar anlayışsız tahvil etmek okunuşu daha sonra bunları şiddetli kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin büyük ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz hoşgörülü izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması özgü hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz vakit istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları faziletli kalitede yapabilmek olabildiğince taalluk alımlı gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız paradigma bölümlerini internetten indirip ancak USB ile akıllı TV’nize bağlayıp izlemek yerine kumandanızdan sessiz ancak tuşla yapabilmek olabildiğince istek verici. Eğlenceli okunuşu neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “ip tv kanal atlama sorunu Için 5-İkinci Trick”

Leave a Reply

Gravatar